LED pásky a svítící ohebné pásky

LED pásky a svítící ohebné pásky inovativní a stylový způsob osvětlení, který nabízí vysokou flexibilitu využití, modularitu, spolehlivost a efektivitu provozu. LED pásky jsou tenké, flexibilní a dlouhé pásy, které obsahují řadu malých LED diod. Slouží k výrobě svítidel nebo atmosférického a efektového osvětlení.

led-pasekled-paska-10mled-paska-5mrgb-led-pasek

Ledkové pásky spolu s LED profily poskytují revoluční možnost výroby světel na míru pro interiéry i venkovní prostory v souladu s požadavky architektů, designérů, nebo individuálních investorů. Osvětlení LED pásky přináší nové a zajímavé příležitosti pro minimalistická, dekorativní nebo vysoce svítivá svítidla.

#ShowMore#

Společnost KLUŚ navrhuje a vyrábí LED pásky nejvyšší jakosti kvality. Tyto LED pásky doporučujeme zejména pro profesionální využití. Společně s LED profily nabízí možnost výpočtu osvětlení. Produkty KLUŚ jsou technologicky vyspělá řešení pro výrobu svítidel a světelných zdrojů.

Nejlepší LED pásky vysoké kvality společnosti KLUŚ jsme v nabídce doplnili také o další produkty renomovaných výrobců. Sortiment a nabídka pro výrobu osvětlení LED pásky je díky tomu velmi rozmanitá.

Jak vybrat LED pásky?

1) Při výběru LED pásků je třeba zohlednit několik faktorů. Volba barvy nebo typu světla jsem velmi důležitá. Barevná teplota a chromatičnost určuje charakter osvětlení i jeho účel. LED pásky v závislosti na vybraném odstínu nebo barvě mohou plnit roli pracovního osvětlení, ambientního nebo dekorativního osvětlení a případně také orientačního osvětlení. Zvolte barvu světla, která bude odpovídat vašim potřebám a účelům pro osvětlí vašeho prostoru.

 • Bílé LED pásky:
  • Mezi základní typy patří - Teplá bílá (2200-3000k) | Denní bílá (4000-4500K) | Studená bílá (6000-6500K)
 • Barevné LED pásky:
  • Nabízí jednu barvu, například: červená, zelená, modrá, oranžová, žlutá, fialová, ultrafialová a další.
 • CCT LED pásky:
  • Nabízí spektrum barev v odstínu bílé, tedy: Teplá bílá (2200K-3000K) - Studená bílá (6000-6500K)
 • RGB LED pásky:
  •  Nabízí všechny barvy ve spektru RGB, tedy: R - červená, G - zelená, B - modrá
 • RGBW LED pásky:
  • Nabízí jednu barvu odstínu bílé, tedy: Teplá bílá (2200-3000k) | Denní bílá (4000-4500K) | Studená bílá (6000-6500K) a k tomu všechny barvy ve spektru RGB, tedy: R - červená, G - zelená, B - modrá.
 • RGBWW LED pásky:
  • Spojují funkce RGB a CCT LED pásků

2) LED pásky a svítící pásky se dělí podle napětí - 12V nebo 24V, což je nutné brát v úvahu při výběru. Napětí LED pásků je vždy stejnosměrné a převádí se z vysokého střídavého napětí 230V pomocí  LED zdroje. Rozhodnutí mezi LED páskem na 12V nebo 24V závisí na mnoha faktorech a je důležité zvážit všechny možnosti.

 • LED pásky 12V - doporučujeme pro menší projekty osvětlení. Nabízí menší segmenty pro krácení. Nevýhodou je pak úbytek napětí, který je u 12V LED pásky, nebo celého rozvodu značný.
 • LED pásky 24V - jsou vhodné pro větší instalace osvětlení s velkým světelným výkonem, kde jsou LED zdroje umístěny na centrálním místě v rozvaděči.

Pro napájení LED pásků doporučujeme moderní spínané LED zdroje. Jsou jsou vysoce efektivní a nabízí řadu moderních funkcí jako tepelnou pojistku, výkonovou pojistku, ochranu proti zkratu a další...

3) Třetím krokem může být volba umístění LED pásků. Zde hraje důležitou roli třída krytí IP. Při plánování nového osvětlení nesmíme zapomenout, že efektivní nebo výkonné LED pásky vyžadují pro konstantní parametry osvětlení bez ubytku svítivosti chlazení. Dle místa určení rozdělujeme LED pásky na:

LED pásek

Jaký je rozdíl mezi IP20, IP65 a IP68 ochranou LED pásku?

Konkrétní rozdíly popíšeme níže:

 • LED pásky IP20 - nemají zvýšenou odolnost proti vlhku a vodě.
 • IP65 LED pásky - Označují se také jako LED pásky v silikonu. Z vrchní strany, je nanesena silikonová vrstva, která chrání LED pásky proti vlhkosti.
 • IP67 LED pásky - označujeme jako voděodolné LED pásky. LED pásky IP67 jsou kompletně umístěny v silikonovém pouzdře, které není pro lepší chlazení LED pásků zalito silikonem.
 • IP68 LED pásky - označujeme jako vodotěsné LED pásky. LED pásky IP68 jsou kompletně umístěny v silikonovém pouzdře, které je zalito silikonem. Tento výrobní proces zajišťuje maximální třídu ochrany proti vodě.

Pokud se stále ptáte jestli lze LED pásky použít venku? Ano LED pásky IP68 a IP67 můžeme pro použití ve venkovních prostorech doporučit.

Jakou mají LED pásky skladbu a jaké jsou základní pojmy?

LED pásky (LED strips) jsou ohebné plošné spoje PCB (Printed Copper Board) osazené LED diodami a odpory. Za průmyslový standard se považují LED pásky o šířce 5-12mm se diodami SMD (Surface Mounted Diode) typu:

velikosti diod

Jaký je výkon LED pásku?

Příkon a vysoká svítivost jsou dva různé pojmy. Doporučujeme se vždy dívat na parametr svítivosti Lm/1W. Vysoce svítivé LED pásky dosahují běžně parametru 110-130Lm/W. LED technologie se však stále vyvíjí proto se v budoucnu na trhu objeví LED pásky přesahující hodnotu 200Lm/1W.

Dříve se za výkonné LED pásky považovali produkty dosahující příkonu 20W/1m. Ojedinělé nebyly ani produkty 30W/1m. Tento vysoký příkon nenabízel odpovídající svítivost. Dnes tyto typy LED pásků zastoupí modely s příkonem 15W/1m.

Co je to dělitelnost LED pásku a proč je důležitá?

Dělitelnost LED pásku se týká možnosti krácení LED pásku na menší kusy, aby bylo možné ho přizpůsobit konkrétnímu prostoru nebo použití. LED pásky jsou rozděleny na úseky - segmenty. Ty mají v závislosti na počtu diod, napájení a konstrukci různou délku ( 15mm - 250mm). Zkrácení LED pásky je možné právě po těchto segmentech. Při výběru LED pásku je proto důležité zohlednit jeho dělitelnost a vybrat variantu, která nejlépe vyhovuje konkrétním požadavkům na instalaci osvětlení.

Jaké jsou další důležité parametry?

LED světelný pásek je moderním zdrojem osvětlení. Jeho vývoj jde neustále kupředu. Kvalitní LED pásky se vyznačují také těmito parametry:

 • CRI (Color Rendering Index) - Kvalitní LED pásky nabízí také vysoké CRI. Jedná se o index barevného podání. U tohoto parametru platí, že čím větší je hodnota indexu tím lepší barevné podání diodový pásek nabízí.
 • Počet LED diod na pásce na 1běžný metr - Jeden z hlavních parametrů pro docílení souvislé linie světla. Čím blíže u sebe jsou diody na pásku, tím je linie světla ucelenější. Běžně se pro celistvou světelnou linii doporučuje 120diod na 1 běžný metr LED pásku. My se však přikláníme spíše k parametru 180diod / 1bm.
 • PCB (Printed Copper Board) - Kvalita tištěného spoje rozhoduje o životnosti LED pásku. U kvalitního LED pásku je tištěný spoj v několika vrstvách. To se pozitivně projevuje na snížení teploty LED pásku.

Méně kvalitní LED pásky a pásky s vysokou technickou kvalitou, jak najít rozdíl?

Dobrý technický design produktu určuje již jeho prvotní návrh. Kvalitní LED pásky určuje počet LED diod na 1 běžný metr, velikost segmentu pro zkrácení a svítivost. Dále také pro svítící pásky platí:

 • Efektivita a svítivost se uvádí počtu Lm/W. Vysoce svítivé LED pásky dnes dosahují hodnot jako 120-140 Lm/W.
 • Kvalitní LED pásky mají několikavrstvé PCB. Obvyklá je třívrstvá vrstva mědi označovaná jako 3OZ.
 • Instalace LED pásků je snadná díky oboustranné lepící pásce. Kvalitní produkty využívají oboustranné samolepící LED pásky značky 3M, typu VHB 4914, 5915.
 • Jsou osazeny LED diodami renomovaných výrobců Sanan, Samsung, Cree, Epistar

Kvalitní LED pásky mají v pořádku také legislativu, jsou certifikovány a naleznete je v databázi EPREL. Samozřejmostí je tovární záruka 2-5let. 

Méně kvalitní a levné LED pásky pozná odborník téměř ihned. Vyznačují se malým podílem mědi v desce ohebného plošného spoje a s tím spojenou nadměrnou flexibilitou. LED diody mohou být rozmístěny nepravidelně. Efektivita a svítivost je na nízké úrovni, nebo její účinnost v čase rychle degraduje.

Stmívání LED pásků nebo Smart LED pásky, jak na to?

Mezi moderní trendy osvětlení patří také stmívatelné LED pásky. Platí přitom jednoduché pravidlo, že všechny napěťové bílé LED pásky jsou stmívatelné. K tomu abychom mohli intenzitu osvětlení řídit jsou třeba LED ovladačeLED pásky s ovladačem jsou vhodné pro ovládání  intenzity světla na dálku bez nutnosti přerušení odpočinku.

Ovladače dokáží také připojit běžné LED pásky do aplikací Smart Home. Jedná se například o ZIGBEE ovladače nebo DALI ovladače. Ovladače, které promění klasické svítící pásky na Smart LED pásky pak přináší další funkce jako:

 • Ovládání LED pásků hlasem
 • Ovládání LED pásků mobilem

Chytré LED pásky přináší nové možnosti komfortu v ovládání osvětlení. Naprogramovat můžete jednotlivé funkce i scény osvětlení.

Jaká je maximální délka LED pásku?

Maximální délka zapojení LED pásku a prodej LED pásků v návinu na kotouči jsou dva zcela rozdílené parametry. Prodej LED pásků je realizován mnohdy po 1 běžném metru. Originální balení LED pásků s napájenými přívodními vodiči přímo z továrny je:

 • LED pásky 1m - jedná se o nejmenší prodávanou délku, vždy se jedná o zkrácený produkt.
 • LED pásky 5m - Standardem pro 12V LED pásky je 5m namotané na plastovém kotouči v elektrostatickému obalu.
 • LED pásky 10m - Prodloužená délka 10m je obvyklá spíše pro 24V LED pásky namotané na plastovém kotouči v elektrostatickému obalu.
 • LED pásky 15m - V nabídce výrobců a dodavatelů jsou nabízeny spíše výjimečně. LED pásky lze snadno zkracovat i napojovat, proto je velmi snadné dosáhnout požadované délky.

Jak se starat o LED pásky a jak dlouho vydrží?

Výkonné LED pásky zhruba od 10W příkonu na 1 běžný metr je třeba chladit. Chlazení prodlužuje životnost a pomáhá zachovat světelné parametry LED pásku. Pro chlazení se používají speciální lišty na LED pásky. Jedná se o hliníkové profily, které jsou pro diodové pásky speciálně vyvinuty. Umožňují montáž LED difuzoru, pro výborné světelné vlastnosti. Jejich použití jednoznačně doporučujeme.

Pájení a instalace LED pásku, na co si dát pozor?

Ledkové pásky jsou samolepící. Ze spodní strany jsou nalepovací LED pásky opatřeny lepenkou s ochrannou fólií. Po jejím strnutí je možné svítící pásek ihned instalovat. U pájení je potřeba zkušeností a potřebného vybavení. Pájení LED pásků vyžaduje hrotovou pájku ideálně s regulací teploty. Pokud je pájení prováděno neodborně dojde k nevratnému poškození modulu LED pásku.

S jakými dalšími názvy se můžete pro LED pásky setkat?

LEDpásky jsou v oblasti individuální výroby osvětlení velmi oblíbeným sortimentem. Osazeny jsou moderními LED diodami. Proto se můžete setkat s označením diodové LED pásky nebo také jen diodové pásky. Jednoduchým označením jsou také pojmy jako svítící LED pásky, nebo jen svítící pásky, které vystihují pravý účel produktu. Pro svou jednoduchou instalaci a zapojení formou nalepení na zvolený povrch se označují také jako nalepovací LED pásky. Asi posledním významným a známým označením jsou ledkové pásky. Pod všemi názvy nalezneme totožný produkt, který však architekti, designéři, montážní firmy a také individuální klienti nazývají a označují rozdílným způsobem.

156 položek celkem
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 4,8W | 60LED | CRI80+
od 67 Kč bez DPH
od 81 Kč
Kód: SC1260-48-27
 (Barevná teplota extra studená bílá)
103 Kč bez DPH
125 Kč
Kód: 071032
 (Barevná teplota studená bílá)
136 Kč bez DPH
165 Kč
Kód: 07804
SLIM LED pásek 12V | IP20 | 7,5W | 78LED | CRI80+
136 Kč bez DPH
165 Kč
Kód: 073201
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 8W | 128LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 152 Kč bez DPH
od 184 Kč
+ další
Kód: SC12128-8-30
COB LED pásek 12V | IP20 | 8W | 320LED | CRI90+
od 126 Kč bez DPH
od 152 Kč
Kód: COB-SC12320-8-27
SLIM LED pásek 12V | IP20 | 9W | 240LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 232 Kč bez DPH
od 281 Kč
+ další
Kód: SC12240-9SLIM-30
LED pásek s bočním svitem 12V | IP20 | 9W | 160LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ další
Kód: SC12160-9SIDE-30
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 9,6W | 120LED | CRI80+
od 101 Kč bez DPH
od 122 Kč
Kód: SC12120-96-27
 (Barevná teplota extra studená bílá)
165 Kč bez DPH
200 Kč
Kód: 07308
SC12120 96 IP68 01
od 164 Kč bez DPH
od 198 Kč
Kód: SC12120-96-27-IP68
COB LED pásek 12V | IP20 | 10W | 480LED | CRI90+
od 167 Kč bez DPH
od 202 Kč
Kód: COB-SC12480-10-27
COB LED pásek vodotěsný 12V | IP67 | 10W | 480LED | CRI90+
od 267 Kč bez DPH
od 323 Kč
Kód: COB-SC12480-10-27-IP67
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
od 109 Kč bez DPH
od 132 Kč
Kód: SKU-323
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 12W | 168LED | CRI80+
od 131 Kč bez DPH
od 158 Kč
+ další
Kód: SC12168E-12-30
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 212 Kč bez DPH
od 257 Kč
+ další
Kód: SC12168-12-30
LED pásek voděodolný 12V | IP65 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 252 Kč bez DPH
od 305 Kč
+ další
Kód: SC12168-12-30-IP65
LED pásek vodotěsný 12V | IP67 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 292 Kč bez DPH
od 353 Kč
+ další
Kód: SC12168-12-30-IP67
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 15W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 296 Kč bez DPH
od 358 Kč
+ další
Kód: SC12280-15-30
Bílý LED pásek 12V | IP20 | 18W | 280LED | CRI80+
od 199 Kč bez DPH
od 241 Kč
+ další
Kód: SC12280E-18-30
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 4,8W | 60LED | CRI80+
od 67 Kč bez DPH
od 81 Kč
Kód: SC2460-48-27
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 5W | 126LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 152 Kč bez DPH
od 184 Kč
Kód: SC24126-5-20
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: SKU-2627
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 8W | 126LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 162 Kč bez DPH
od 196 Kč
Kód: SC24126-8-20
LED pásek vodotěsný 24V | IP67 | 8W | 126LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 242 Kč bez DPH
od 293 Kč
Kód: SC24126-8-20-IP67
COB LED pásek 24V | IP20 | 8W | 320LED | CRI90+
od 126 Kč bez DPH
od 152 Kč
Kód: COB-SC24320-8-30
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: SKU-2593
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: 212593
SLIM LED pásek 24V | IP20 | 9W | 240LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 232 Kč bez DPH
od 281 Kč
Kód: SC24240-9SLIM-30
Bílý LED pásek s bočním svitem 24V | IP20 | 9W | 160LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ další
Kód: SC24160-9SIDE-30
 (Barevná teplota teplá bílá)
Doprodej
179 Kč bez DPH
216 Kč
+ další
Kód: CH826
HIGH-LUMEN LED pásek 24V | IP20 | 9,4W | 234LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 277 Kč bez DPH
od 335 Kč
Kód: SC24234-94-27
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 9,6W | 120LED | CRI80+
od 101 Kč bez DPH
od 122 Kč
Kód: SC24120-96-27
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 10W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 267 Kč bez DPH
od 323 Kč
Kód: SC24280-10-20
SHORTCUT LED pásek 24V | IP20 | 10W | 180LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 263 Kč bez DPH
od 318 Kč
Kód: SC24180-10-27
COB LED pásek 24V | IP20 | 10W | 480LED | CRI90+
od 167 Kč bez DPH
od 202 Kč
Kód: COB-SC24480-10-30
COB LED pásek vodotěsný 24V | IP67 | 10W | 480LED | CRI90+
od 267 Kč bez DPH
od 323 Kč
Kód: COB-SC24480-10-27-IP67
COB LED pásek vodotěsný 24V | IP68 | 10W | 480LED | CRI90+
od 296 Kč bez DPH
od 358 Kč
+ další
Kód: COB-SC24480-10-40-IP68
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: 212596
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 12W | 168LED | CRI80+
od 131 Kč bez DPH
od 158 Kč
+ další
Kód: SC24168E-12-30
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 212 Kč bez DPH
od 257 Kč
Kód: SC24168-12-20
LED pásek voděodolný 24V | IP65 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 252 Kč bez DPH
od 305 Kč
+ další
Kód: SC24168-12-30-IP65
LED pásek vodotěsný 24V | IP67 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Novinka Profi
od 292 Kč bez DPH
od 353 Kč
+ další
Kód: SC24168-12-30-IP67
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: SKU-320
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 15W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 296 Kč bez DPH
od 358 Kč
Kód: SC24280-15-20
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: SKU-2599
COB LED pásek 24V | IP20 | 17W | 528LED | CRI90+
od 218 Kč bez DPH
od 264 Kč
Kód: COB-SC24528-17-30
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 18W | 280LED | CRI80+
od 199 Kč bez DPH
od 241 Kč
+ další
Kód: SC24280E-18-30
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: SKU-331
Bílý LED pásek 24V | IP20 | 20W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
od 327 Kč bez DPH
od 396 Kč
Kód: SC24280-20-30
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
8 264 Kč bez DPH
9 999 Kč
Kód: SKU-2602
AMBER LED pásek 12V | IP20 | 5W | 128LED
od 195 Kč bez DPH
od 236 Kč
Kód: SC12128-5-AMBER
AMBER LED pásek 12V | IP20 | 8W | 128LED
od 216 Kč bez DPH
od 261 Kč
Kód: SC12128-8-AMBER
AMBER LED pásek 24V | IP20 | 5W | 126LED
od 195 Kč bez DPH
od 236 Kč
Kód: SC24126-5-AMBER
7679 3 led pasek cerveny 12v ip20 4 8w 60led
103 Kč bez DPH
125 Kč
+ další
Kód: 07101
7685 3 led pasek zeleny 12v ip20 4 8w 60led
103 Kč bez DPH
125 Kč
Kód: 07102
7676 3 led pasek modry 12v ip20 4 8w 60led
103 Kč bez DPH
125 Kč
Kód: 07103
7688 3 led pasek zluty 12v ip20 4 8w 60led
122 Kč bez DPH
148 Kč
Kód: 071031
5906 1 led pasek ultrafialovy 12v ip20 4 8w 60led
234 Kč bez DPH
283 Kč
Kód: 07801
Nahoru
Další produkty
-