Vestavné LED profily a lišty k zapuštění

Vestavné LED profily a lišty zapuštění do zvoleného materiálu jsou skvělým způsobem, jak vytvořit působivé osvětlení v nábytku a dřevěných nebo MDF deskách. Jsou vhodné i pro použití v dalších materiálech které umožňují montáž formou zafrézování a vestavby. Architektům, investorům i individuálním klientům naše vestavné LED lišty a profily přináší volnost v návrhu a realizaci osvětlení, pracovních ploch, nik a dalších dekorativních nebo doplňkových prvků osvětlení. Objevte naše vestavné LED profily v největší produktové nabídce.

led-lista-vestavnaled-profil-vestavnyled-profil-zapustnyled-pasky-do-skrine

V našem technickém oddělení rozlišujeme produkty pro osvětlení na subtilní hliníkové vestavné lišty pro LED pásky, které slouží pro účely dekorativního osvětlení a vestavné LED profily, které jsou naopak robustními hliníkovými výrobky pro dva více LED pásků s možností dosažení velkého světelného výkonu.

#showmore#

Vestavné LED profily a lišty společnosti KLUŚ jsou produkty nejvyšší technické kvality. Přináší inovativní možnosti výroby osvětlení LED pásky do nábytku a truhlářských prvků. Vše mimořádně estetickou formou v minimalistickém stylu osvětlení. Techničtí designéři společnosti KLUŚ dbali od prvotního návrhu na vysokou modularitu, flexibilitu a jednoduchost montáže. Proto vestavné LED profily společnosti KLUŚ nabízí mnohdy jedinečná a inovativní řešení při výrobě osvětlení a liniových svítidel.

Kdy pro výrobu osvětlení použít vestavné LED lišty a kdy naopak LED profily k zapuštění?

Mezi produkty je zásadní rozdíl v jejich velikosti, šířce a robustnosti. Vestavné lišty pro LED pásky jsou kompaktní, tenké a decentní produkty vhodné především pro dekorativní a doplňkové osvětlení nábytku. Oproti tomu vestavné LED profily jsou jsou robustní produkty, s možností instalace dvou a více LED pásků. Slouží k výrobě vestavného osvětlení s dostatečným světleným výkonem. Rozhodnutí o výběru vestavné LED lišty nebo profilu podléhá požadavkům konkrétního projektu na intenzitu, velikost, tvar a vzhled osvětlení.

Proč jsou zápustné LED profily KLUŚ mimořádným prvkem osvětlení?

Zapuštěná montáž nabízí pohledu designu osvětlení zcela splynout nebo zaniknout ve zvoleném materiálu. Vestavné LED profily k zapuštění jsou vhodné zejména pro moderní interiéry, kde se klade důraz na minimalistický design a čisté linie. Přináší řešení vestavného osvětlení tam kde běžná svítidla nevyhovují a to jak z pohledu jejich velikosti, designu nebo funkčních parametrů. Nahradí a v mnoha případech také předčí svými technickými možnostmi klasická konvenční svítidla. Vestavné LED profily v závislosti na konfiguraci mohou plnit roli doplňkového nebo dekorativního osvětlení. Vše minimalistickým stylem za použití moderních technologií jako jsou LED páskyLED zdroje a případně také LED ovladače.

Proč jsou naše LED profily k zapuštění a vestavbě do zvoleného materiálu mimořádně kvalitní?

Společnost KLUŚ provozuje systémy managementu kvality ISO 9001: 2015-10. Rovněž se řídíme nastavenými EKO pravidly. Komponenty a vestavné LED profily prochází důkladným vývojem. Použité materiály jsou prvotřídní kvality. Návrh a výroba produktů KLUŚ probíhá výhradně v EU.

Pro jaké materiály jsou vestavné LED profily vhodné?

Nejčastěji se používají jako lišty nebo LED profily do dřeva k zapuštěné montáži nebo vestavbě do zvoleného materiálu. Své uplatnění najdou především pro:

 • Dřevěné desky
 • Lamino desky
 • MDF desky

Vestavné LED profily je však možné použít také k zapuštění do sádrokartonu. Pro tento účel montáže více doporučujeme speciálně konstrukčně navržené a vyrobené LED profily do sádrokartonu

Jaké typy vestavných profilů naleznete v nabídce?

LED profily s přesahem z pohledové strany dobře zakryjí i drobné nedokonalosti při výrobě drážky ve zvoleném materiálu a následné montáži. Naše technické a vývojové oddělení rozděluje produkty pro výrobu vestavného osvětlení na následující skupiny:

 • LED profily vestavné - vestavba probíhá během výroby dřevěné konstrukce nebo polic.
 • LED profily k zafrézování - frézování je možné do dřevěného povrchu.
 • LED profily k zapuštění - do předem předpřipravené držky ve zvoleném materiálu.
 • LED profily do drážky - ve zvoleném materiálu.

Jakou povrchovou úpravu a barvy mohou mít vestavné LED profily?

Produktové oddělení společnosti KLUŚ vnímá podměty svých zákazníků. Design hraje důležitou roli v každém konkrétním projektu osvětlení, proto nabízíme hliníkové vestavné LED profily do zvoleného materiálu v těchto povrchových úpravách:   

 • Matné stříbrné (eloxované - anodizované) LED profily do dřevěných povrchů, nábytku a MDF desek, mechanicky odolné.
 • Bílé vestavné LED profily – estetická varianta pro osvětlovací vestavné profily, která dokonale splyne s bílým povrchem lamino desek.
 • Černé vestavné LED profily – kontrastní estetická varianta pro osvětlovací vestavné profily.
 • Případně nabízíme také individuální lakování dle stupnice RAL.

Jaké další komponenty pro vestavné LED profily můžete zakoupit?

Komponenty, které společnost KLUŚ vyrábí a dodává jsou rovněž nositeli vysoké technické hodnoty. Vestavné LED profily s montážními prvky svou variabilitou použití a modulárním řešením mnohdy zcela jedinečným řešením, které na trhu jen těžko hledá srovnání. Pro různé typy montáže LED osvětlení profily KLUŚ doporučujeme komponenty:

Jaké jsou příklady využití pro vestavné LED profily?

Uvedeme jen některé možnosti použití vestavných LED profilů. Výrobou osvětlení dle individuálních požadavků, kterou vestavné LED profily nabízí je možné zasáhnout mnohem více světelných instalací než v příkladech uvádíme.

 • LED osvětlení polic - nástěnných nebo nábytkových
 • LED osvětlení šatních skříní
 • LED osvětlení nábytku a nábytkových desek
 • LED osvětlení obkladů

Jaké mají vestavné LED profily délky?

Hliníkové vestavné LED profily a lišty jsou nabízeny v délkách:

 • 1000 mm (± 1%)
 • 2005 mm (± 1%)
 • 3010 mm (± 1%)

LED profily vestavné jiných rozměrů nabízíme pouze na vyžádání. Podléhají konkrétní výrobě a minimálnímu požadovanému množství.

6 položek celkem
led-profil-vestavny-MICRO-NK-KLUS-C1587K7
od 168 Kč bez DPH
od 203 Kč
Kód: A01587A_1
led-profil-vestavny-PDS-NK-KLUS-C1588K7
od 168 Kč bez DPH
od 203 Kč
Kód: A01588A_1
led-profil-vestavny-POR-KLUS-B6144
od 224 Kč bez DPH
od 271 Kč
Kód: A06144A_1.05
led-profil-vestavny-OPAC-30-KLUS-B6164LL9016
od 224 Kč bez DPH
od 271 Kč
Kód: A06164A_1
C4323PH 3
Novinka
od 559 Kč bez DPH
od 676 Kč
+ další
Kód: A04323N_1
stropni-lista-pro-led-OBIT-KLUS-W4826
od 447 Kč bez DPH
od 541 Kč
Kód: A04826A_1