Nástěnné LED profily a lišty pro osvětlení zdi

Nástěnné LED profily a lišty pro osvětlení zdi, stěny nebo nepřímé osvětlení stropu umožňují vytvoření působivého osvětlení v interiéru nebo venkovních prostorech. Moderní a esteticky příjemné osvětlení LED profily na stěnu můžete využít k různým účelům jako je osvětlení obrazů, zrcadel, poliček a dalších dekorativních prvků v objektech. Nástěnné LED lišty nebo profily využijete rovněž pro osvětlení schodiště nebo chodeb. Architektům, investorům i individuálním klientům naše nástěnné LED lišty a profily přináší volnost v návrhu a realizaci osvětlení na zeď, stěnu, či fasádu domu. Objevte naše vestavné LED profily v největší produktové nabídce.

led-pasek-na-zedled-paska-na-zedneprime-osvetleni-stropuvenkovni-svetlo-na-fasadu

V našem technickém oddělení rozlišujeme produkty pro osvětlení na subtilní hliníkové nástěnné lišty pro LED pásky, které slouží pro účely dekorativního osvětlení a LED profily na stěnu, které jsou naopak robustními hliníkovými výrobky pro dva více LED pásků s možností dosažení velkého světelného výkonu.

#showmore#

Nástěnné LED profily a lišty od společnosti KLUŚ jsou produkty nejvyšší technické kvality. Přináší inovativní možnosti výroby nástěnného osvětlení LED pásky. Vše mimořádně estetickou formou v minimalistickém stylu osvětlení. Techničtí designéři společnosti KLUŚ dbali od prvotního návrhu na vysokou modularitu, flexibilitu a jednoduchost montáže. Proto LED profily na stěnu společnosti KLUŚ nabízí mnohdy jedinečná a inovativní řešení při výrobě osvětlení a liniových svítidel.

Kdy pro výrobu osvětlení použít LED lišty na zeď či stěnu a kdy naopak nástěnné LED profily?

Mezi produkty je zásadní rozdíl v jejich velikosti, šířce a robustnosti. Nástěnné lišty pro LED pásky jsou kompaktní, tenké a decentní produkty vhodné především pro dekorativní a doplňkové osvětlení. Oproti tomu LED profily s montáží na zeď či stěnu jsou jsou robustní produkty, s možností instalace dvou a více LED pásků. Slouží k výrobě nástěnného osvětlení s dostatečným světleným výkonem. Rozhodnutí o výběru nástěnné LED lišty nebo profilu podléhá požadavkům konkrétní projektu na intenzitu, velikost a design osvětlení.

Proč jsou nástěnné profily pro LED pásky KLUŚ mimořádným prvkem osvětlení?

Přináší řešení nástěnného osvětlení tam kde běžná nástěnná svítidla nevyhovují a to jak z pohledu jejich velikosti, designu nebo funkčních parametrů. Nástěnné LED profily nahradí a v mnoha případech také předčí svými technickými možnostmi klasická konvenční svítidla. Nástěnné LED profily v závislosti na konfiguraci mohou plnit roli hlavního nebo doplňkového osvětlení. Vše minimalistickým stylem za použití moderních technologií jako jsou LED páskyLED zdroje a případně také LED ovladače.

Jaké jsou výhody pro osvětlení nástěnnými LED profily?

Kromě možnosti naprosté individualizace ve výrobě nástěnných svítidel jsou to také světelné vlastnosti. Lineární osvětlení přináší ideální rozložení světla v prostoru. V závislosti na konfiguraci a tvaru svítidel se jedná se o komfortní zdroj světla pro práci i odpočinek. Nepřímým osvětlením pomocí nástěnných LED profilů navíc docílíte příjemného světleného efektu.

Jaké výhody přináší nepřímé osvětlení nástěnnými LED profily?

Nástěnné LED profily jsou navrženy pro účelové osvětlení objektů nebo předmětů v interiéru nebo venkovních prostorech. Mohou být však využity také pro nepřímé osvětlení stropu.

Nepřímé osvětlení LED pásky je oblíbené zejména pro osvětlení velkých prostor, kde odraz světla od stropu představuje příjemné a přirozené vnímání světla. Místnost celkově prosvětlí, proto jej doporučujeme využít zejména pro montáž LED profilů na stěnu po obvodu místnosti. Tento typ nástěnných svítidel je znám také pod pojmem osvětlení stropu nebo stěny pomocí fabionu.

Proč jsou naše nástěnné LED profily a lišty mimořádně kvalitní?

Společnost KLUŚ provozuje systémy managementu kvality ISO 9001: 2015-10. Rovněž se řídíme nastavenými EKO pravidly. Komponenty a nástěnné LED profily prochází důkladným vývojem. Použité materiály jsou prvotřídní kvality. Návrh a výroba produktů KLUŚ probíhá výhradně v EU.

Pro jaký účel jsou lišty a LED profily na stěnu vhodné?

Nástěnné LED profily a lišty osvětlení jsou vhodné pro účely doplňkového nebo dekorativního osvětlení. Mohou být použity k vytvoření různých efektů osvětlení, jako je zvýraznění určitého detailu nebo části v místnosti. Nástěnné LED lišty a profily využijete jako:

 • Přisazená nástěnná lineární svítidla
 • Přisazená svítidla s jasným funkčním zaměřením například pro osvětlení zrcadla, nebo osvětlení obrazu

s více možnostmi osvětlení místnosti:

 • Jednosměrné - přímé nebo nepřímé osvětlení
 • Dvousměrné  - přímé i nepřímé osvětlení

Svítidla vyrobená z nástěnných LED profilů jsou vyhledávaným artiklem interiérového designu a také všech milovníků minimalismu. Liniové osvětlení nástěnnými LED profily využijete jak v projektech osvětlení rezidenčních objektů tak i komerčních prostor.

Jak velkého světelného výkonu mohou nástěnné LED profily dosáhnout?

Společnost KLUŚ neustále rozšiřuje svou produktovou nabídku. V současné době nástěnné LED profily pro individuální výrobu svítidel produktového oddělení KLUSDESIGN tvoří nejkomplexnější produktovou nabídku na trhu. Proto můžete zvolit vhodný produkt pro svůj projekt:

 • Dekorativního nástěnného osvětlení
 • Hlavního nástěnného osvětlení s dostatečným světelným výkonem
 • Funkčního osvětlení objektu nebo prvku interiérového designu
 • Polygonálních svítidel se všemi výše popsanými funkcemi

Nástěnné LED profily s dostatečným světelným výkonem jsou v mnoha případech robustní hliníkové produkty s možností umístění trafa do do dutiny profilu pro napájení osvětlení. Toto řešení rozšiřuje jejich modularitu a způsoby využití.

Jakou povrchovou úpravu a barvy mohou mít LED profily na zeď?

Produktové oddělení společnosti KLUŚ vnímá podměty svých zákazníků. Design hraje důležitou roli v každém konkrétním projektu osvětlení, proto nabízíme hliníkové nástěnné profily pro LED pásky k přisazené montáži v těchto povrchových úpravách:   

 • Lesklé stříbrné (neeloxované - neanodizované) ALU LED profily na stěnu – profily k přisazení nebo zabudování do zdiva s možností následného malování malířskou barvou.
 • Matné stříbrné (eloxované - anodizované) LED profily na zeď – osvětlovací nástěnné profily, mechanicky odolné.
 • Bílé LED profily na stěnu – estetická varianta pro osvětlovací nástěnné profily, která dokonale splyne s bílou stěnou.
 • Černé LED profily na stěnu – kontrastní estetická varianta pro osvětlovací nástěnné profily.
 • Případně nabízíme také individuální lakování dle stupnice RAL.

Jaké další komponenty pro nástěnné LED profily můžete zakoupit?

Komponenty, které společnost KLUŚ vyrábí a dodává jsou rovněž nositeli vysoké technické hodnoty. Nástěnné LED profily s montážními prvky svou variabilitou použití a modulárním řešením mnohdy zcela jedinečným řešením, které na trhu jen těžko hledá srovnání. Pro různé typy montáže LED osvětlení profily KLUŚ doporučujeme komponenty:

Pro jaký typ stěny jsou nástěnné LED profily vhodné?

Prvky uchycení v široké produktové nabídce pro nástěnné LED profily umožňují výrobu a sestavení svítidel s následnou možností montáže do materiálů jako je:

 • Dřevo
 • Zdivo
 • Beton
 • Sádrokarton

Jaké jsou příklady využití pro nástěnné LED profily?

Uvedeme jen některé možnosti použití nástěnných LED profilů. Výrobou osvětlení dle individuálních požadavků, kterou nástěnné LED profily nabízí je možné zasáhnout mnohem více světelných instalací než v příkladech uvádíme.

Podle účelu:

 • Nástěnné osvětlení formou fabionu
 • Osvětlení zrcadel
 • Osvětlení obrazů

Podle charakteru osvětlení:

 • Nepřímé osvětlení stropu
 • Ambientní osvětlení
 • Scénické osvětlení

Jaké mají nástěnné LED profily délky?

Hliníkové nástěnné LED profily jsou nabízeny v délkách:

 • 1000 mm (± 1%)
 • 2005 mm (± 1%)
 • 3010 mm (± 1%)

Nástěnné LED profily jiných rozměrů nabízíme pouze na vyžádání. Podléhají konkrétní výrobě a minimálnímu požadovanému množství.

11 položek celkem
C4323PH 3
Novinka
od 559 Kč bez DPH
od 676 Kč
+ další
Kód: A04323N_1
A04106PH 01
Novinka
od 949 Kč bez DPH
od 1 148 Kč
Kód: A18069A_1
LED-lista-nastenna-WERKIN-KLUS-18025LL9016
od 502 Kč bez DPH
od 608 Kč
Kód: A18025A_1
LED-lista-nastenna-LIT-L-KLUS-18033
od 447 Kč bez DPH
od 541 Kč
Kód: A18033N_1
LED-lista-nastenna-HR-OPTI-KLUS-C1844
od 726 Kč bez DPH
od 878 Kč
Kód: A01844A_1
stropni-lista-pro-led-OBIT-KLUS-W4826
od 447 Kč bez DPH
od 541 Kč
Kód: A04826A_1
LED-lista-nastenna-KIDES-KLUS-18031
od 1 395 Kč bez DPH
od 1 688 Kč
Kód: A18031A_1
LED-lista-nastenna-KIDES-DUO-KLUS-18032
od 1 228 Kč bez DPH
od 1 486 Kč
Kód: A18032A_1
LED-lista-nastenna-IKON-KLUS-18013
od 893 Kč bez DPH
od 1 081 Kč
Kód: A18013A_1
LED-lista-nastenna-IMET-KLUS-18012LL9005
od 893 Kč bez DPH
od 1 081 Kč
Kód: A18012A_1
stropni-lista-pro-led-TEKNIK-ZM-TK-KLUS-C1554
od 335 Kč bez DPH
od 405 Kč
Kód: A01554N_1