Prizmatické a microprismatické LED difuzory

Prizmatické a microprismatické LED difuzory jsou polykarbonátové výrobky nejvyšší produktové kvality s tovární výrobou v EU. Materiály s vysokou propustností světla, odrazivostí a mechanickou odolností dosahují špičkových světlených parametrů. Pro vybrané LED profily a hliníkové světelné lišty slouží prizmatické nebo microprismatické LED difuzory jako související příslušenství, které umožňuje  malosériovou výrobu svítidel v PROFI kvalitě. Jejich funkčnost, tovární zpracování a produktový design tvoří harmonický kompaktní celek.

Microprismatické a prizmatické LED difuzory patří svým pojetím mezi vyhledávané produkty světlených techniků a profesionálů v oblasti osvětlení. Mikroprizmatické struktury lámou světlo a rozptylují ho do různých směrů, čímž vytvářejí měkké a rovnoměrné osvětlení bez ostrých stínů po celé své ploše difuzoru. Díky popsaným vlastnostem tyto difuzory splňují nízký index oslnění UGR < 19, který je vyhledáván v komerčních, kancelářských a lékařských provozech. Výhodou, která podtrhuje celkově vynikající parametry je také velká propustnost světla při zachování jeho jasnosti a intenzity. To je důležité pro dosažení efektivního osvětlení s minimální spotřebou energie.

#showmore#

Jaké charakteristické vlastnosti přináší microprizmatické LED difuzory KLUŚ?

Kromě měkkého plošného efektu světla s velkou intenzitou osvětlení, které byly již popsány výše je pro prizmatické a microprismatické LED difuzory typická vysoká propustnost světla v rozmezí 80-90%. Další specifické vlastnosti mají jednotlivé typy a série difuzorů. Uvedeme některé příklady:

  • HSP, DHS, HS - oboustranná odolnost proti UV záření, zvýšená protipožární odolnost, zvýšená mechanická odolnost
  • JUN - zvýšená odolnost proti UV záření, technologie JUNGBECKER, splňuje EN12464

V jakých délkách se microprismatické a prismatické LED difuzory nabízí?

Prizmatické a microprismatické krytky na LED pásky nabízíme v různých délkách. Jejich krácení na konkrétní rozměr doporučujeme provádět, když jsou difuzory osazeny v hliníkových lištách nebo profilech. Úpravu rozměru doporučujeme provádět na pokosové pile. Dostupné rozměry jsou:

  • 1m (± 1%)
  • 2m (± 1%)
  • 3m (± 1%)

Microprizmatické nebo prismatické LED difuzory, jaký je mezi nimi rozdíl?

Odpověď je jednoduchá. V produktové nabídce společnosti KLUŚ nehledejte mezi oběma produkty rozdíl. Jedná se pouze o názvosloví, které každý technik, nebo pokročilý laik používá jiným způsobem. Microprizmatické nebo prismatické LED difuzory jsou totožné produkty, stejných světelných a optických vlastností.

4 položek celkem
HS 22 17011M 02
od 186 Kč bez DPH
od 225 Kč
+ další
Kód: B17011M_1
Čirý mikroprismatický LED difuzor KLUŚ HSP-49
od 295 Kč bez DPH
od 357 Kč
+ další
Kód: B17058M_1
Čirý mikroprismatický LED difuzor KLUŚ HSP-33
637 Kč bez DPH
771 Kč
+ další
Kód: B17057M_1.5
Čirý mikroprismatický LED difuzor KLUŚ HSP-90
1 232 Kč bez DPH
1 491 Kč
+ další
Kód: B17166M_1.5
-